بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

روایح معطر یا آروماتیک بیشتر شامل مریم گُلی، رُز ماری، زیره، اسطخودوس و گیاهان دیگری از این قبیل هستند که عطری تند و غلیظ از چمن تازه دارند. این گونه مواد گاهی با عطر مرکبات یا نت های تند و ادویه دار ترکیب می شوند. که در این صورت انتخاب بسیار مناسبی برای ساخت عطرهای مردانه هستند.

رایحه معطر دریایی (Aromatic Aquatic)
ترکیبات این مجموعه دارای روایح تازه دریایی است که بطور معمول در ساخت عطرهای مردانه مورد استفاده قرار می گیرند.

رایحه معطر فوژر یا آرامش بخش (Aromatic Fougere)
نام این گروه عطری “Fougere” از واژه ی فرانسوی “فوژر (Fougere) ” یا “فرن ” (Fern)” برگرفته شده است. عطر کومارین (Coumarin) در نت میانی ترکیبات این مجموعه جای دارد که عطر خاصی را در محصولات این خانواده ایجاد می کند. فوژر رویال (Fougere Royal) اولین عطر از این خانواده می باشد که توسط طراح مشهور خانه ی عطری هوبیگانت (Houbigant) ، پل پارکت (Paul Parquet) در سال ۱۸۸۲ به بازار ارائه شد و با تولد این عطر، این مجموعه ی عطری نیز پایه گذاری گردید. این عطرساز جسور با استخراج و ساخت ترکیبی مصنوعی از کومارین و به کار بردن آن در صنعت عطرسازی برای نخستین بار چنین رایحه ای را به دنیا عرضه نمود. کومارین در طبیعت در گیاهانی چون دانه های تونکا و لوبیا یافت می شود که عطر غلیظی از چمن تازه و خیس را القا می نمایند. در ترکیب فوژر، عطر موادی نظیر اسطخودوس، گل شمعدانی، خزه و چوب وجود دارند و همین مسئله باعث شده تا از این ترکیب در درجه ی اول برای ساخت عطرهای مردانه استفاده شود.

رایحه معطر میوه ای (Aromatic Fruity)
این مجموعه یک گروه نسبتا” جدید می باشد که بیشتر عطرهای مردانه و مناسب دوجنسیت ( زنانه – مردانه ) یا همان Uni- Sex را در بر می گیرد که از ترکیبات معطر و میوه های تازه ساخته می شوند.

رایحه معطر سبز (Aromatic Green)
مشتقات این گروه عطر برجسته ای از چمن و علف تازه و برگ درختان را در کنار ترکیبات معطری چون اسطخودوس، رُزماری و عطر مسخ کننده ی چوب در خود جای داده اند.

رایحه معطر ادویه ای و تند (Aromatic Spicy)
این دسته از روایح بیشتر در ساخت عطرهای مردانه مورد استفاده قرار می گیرند که شامل ترکیب هنرمنده ای از ادویه جات تند و مواد معطر هستند و در نهایت حس تازگی، طراوت و خنکی را القا می نمایند.